General Information

Biography

1967 yılında Erzurum’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Antalya’da tamamladım.  1984 yılında birincilikle kazandığım Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım, 1987 yılında yatay geçişle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine geçtim ve 1990 yılında aynı fakülteden mezun oldum. Ankara-Solfasol Ana Çocuk Sağlığı Merkezinde mecburi hizmetime başladım. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladım. 1995 yılında Patoloji Uzmanı oldum. 14.7.1995 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Patoloji Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. Haziran 1996 tarihinde aynı bölümde yardımcı doçent olarak atandım. 1999 yılı Kasım ayında Doçent oldum.

 

2002-2004 yılları arasında Baylor College of Medicine’da (Houston, Texas, ABD) sitopatoloji eğitimi aldım ve sitopatoloji uzmanı oldum. 2005 yılında Profesör oldum. 2012 Yılında Acıbadem Sağlık Grubunda çalışmaya başladım.

2014 yılı Haziran ayında Acıbadem Üniversitesi Tıbbi Patoloji Anabilim Dalında Profesör olarak çalışmaya başladım. Mayıs 2015 tarihinde aynı üniversitede Sitopatoloji Bilim Dalı başkanı olarak atandım.


2010 yılında Uluslararası Sitoloji Akademisi Uluslararası Sitopatoloji Yeterlilik Sınavını (IAC International Board of Cytopathology Examination) başarı ile geçtim.

 

Sitopatoloji dışında mesleki özel ilgi alanlarım akciğer hastalıkları patolojileridir. Ankara Patoloji Derneği, Sitopatoloji Derneği ve The International Academy of Cytology isimli kuruluşlara üyeyim.

 

Yabancı dilim İngilizcedir.

 

Evliyim ve 2 kızım var.

 

Institutional Information

Unit
School of Medicine
Department
Departmant of Surgecal Sciences
Program
Pathology