Genel Bilgiler

Biyografi

 • İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nden fakülte 3.'lük derecesi ve Dekanlık Başarı Ödülleri 1.'lik derecesi ile mezun oldu. Uzmanlık eğitimini İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda tamamladı.
 • Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği'nin Yurt Dışı Araştırma Bursu'nu almaya hak kazanarak özel ilgi duyduğu omuz ve dirsek cerrahisi alanında Amerika Birleşik Devletleri'nde Missouri-Kansas City Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda davetli araştırma görevlisi statüsünde bilimsel araştırmalarını sürdürdü.

  • Yurtdışı araştırma faaliyetleri kapsamında katkı sunduğu "Subject specific musculoskeletal model of the elbow" projesinden üretilen "Posteromedial rotatory incongruity of the elbow: A computational kinematics study" adlı çalışması Amerikan Omuz ve Dirsek Cerrahları Kongresi'nde omuz ve dirsek cerrahisinin en prestijli ödülü olarak değerlendirilen Charles S. Neer ödülüne aday gösterildi.

   • "İhmal Edilmiş Posterior Omuz Çıkığı Tedavisinde Küçük Tüberkül Transfer Cerrahisinin Fonksiyonel Sonuçları" adlı çalışma ile 27. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi'nde, bahsi geçen "Dirsek Posteromedial Rotatuar İnstabilitesi: Multibody Model Kinematik Çalışma" adlı çalışma ile 10. Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi'nde en iyi sözlü bildiri ödüllerini almaya hak kazandı.

    • Devlet hizmet yükümlülüğünü uzman tabip statüsünde İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nde tamamladı. Avrupa Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği, Türk Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği, Avrupa Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği, Türkiye Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyesidir. Yayınlanmış 12 kitap bölümü ve 21 bilimsel makalesi mevcuttur. 
    • Nisan 2021 itibari ile Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda doktor öğretim üyesi kadrosunda akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Hastalarını Acıbadem Maslak Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde kabul etmektedir.

    Kurum Bilgileri

    Birim
    Tıp Fakültesi
    Bölüm
    Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü
    Ana Bilim Dalı
    Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı

    İletişim

    E-posta
    Gokhan.Karademir@acibadem.edu.tr
    Diğer E-posta
    dr@gokhankarademir.com
    Web Sayfası
    www.gokhankarademir.com
    İş Telefonu
    +90 212 304 3981
    Ofis
    Acıbadem Maslak Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği
    Posta Adresi
    Darüşşafaka Büyükdere Caddesi No:40, 34457, Sarıyer