General Information

Institutional Information: School Of Medicine, Department Of Medical Sciences, Pediatric Health And Diseases
Research Areas: Medicine, Internal Medicine Sciences, Child Health and Diseases, Pediatric Immunology and Allergy

Names in Publications: Beken B., Beken Burcin

Metrics

Publication

93

Citation (WoS)

349

H-Index (WoS)

8

Citation (Scopus)

382

H-Index (Scopus)

9

Citiation (TrDizin)

3

H-Index (TrDizin)

1

Project

3

Open Access

6
UN Sustainable Development Goals

Biography

1983 yılında Amasya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu. 2013’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini, 2019’da Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Bilim Dalı’nda yan dal uzmanlık eğitimini tamamladı.

2018 yılında, 1 ay süre ile,  “Regional Hospital of Málaga-Spain (IBIMA Research Institute)”, Malaga-İspanya’da nazal endoskopi, nazal lavaj, akustik rinomanometri ve alerjen provokasyon testi eğitimlerini aldı. Malaga Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Paloma Campo ile ortak çalışmalarda bulundu.

2019 yılında European Acreditation for Pediatric Allergy- EAACI/UEMS Exam sınavını başarı ile geçerek “Certificate of Excellence” belgesi aldı. Aynı sene, 2019-2022 yılları arasında görev yapmak üzere European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI) Junior Member Assembly Board Pediatri temsilcisi olarak seçildi. 2022 yılında European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI) Pediatric Section Board üyesi olarak seçildi.

2019-2021 yılları arasında İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk İmmünolojisi ve Alerji hastalıkları uzmanı olarak çalıştı. 2021 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda doktor öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.