General Information

Institutional Information: School Of Medicine, Departmant Of Surgecal Sciences, Orthopedics And Traumatology

Names in Publications: Gökhan Karademir, Karademir G, Karademir Gokhan, Karademir Gökhan

Biography

  • İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nden fakülte 3.'lük derecesi ve Dekanlık Başarı Ödülleri 1.'lik derecesi ile mezun oldu. Uzmanlık eğitimini İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda tamamladı.

  • Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği'nin Yurt Dışı Araştırma Bursu'nu almaya hak kazanarak özel ilgi duyduğu omuz ve dirsek cerrahisi alanında Amerika Birleşik Devletleri'nde Missouri-Kansas City Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda davetli araştırma görevlisi statüsünde bilimsel araştırmalarını sürdürdü.

  • Yurtdışı araştırma faaliyetleri kapsamında katkı sunduğu "Subject specific musculoskeletal model of the elbow" projesinden üretilen "Posteromedial rotatory incongruity of the elbow: A computational kinematics study" adlı çalışması Amerikan Omuz ve Dirsek Cerrahları Kongresi'nde omuz ve dirsek cerrahisinin en prestijli ödülü olarak değerlendirilen Charles S. Neer ödülüne aday gösterildi.

  • "Manyetik rezonans görüntüleri üzerinden gerçekleştirilen glenoid versiyon ölçüm yöntemleri: Doğruluk ve güvenilirlik analizi" adlı çalışma ile  30. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi'nde, "İhmal Edilmiş Posterior Omuz Çıkığı Tedavisinde Küçük Tüberkül Transfer Cerrahisinin Fonksiyonel Sonuçları" adlı çalışma ile 27. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi'nde, bahsi geçen "Dirsek Posteromedial Rotatuar İnstabilitesi: Multibody Model Kinematik Çalışma" adlı çalışma ile 10. Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi'nde en iyi sözlü bildiri ödüllerini almaya hak kazandı.

  • Devlet hizmet yükümlülüğünü uzman tabip statüsünde İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nde tamamladı. Avrupa Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği, Türk Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği, Avrupa Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği, Türkiye Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyesidir. Yayınlanmış 15 kitap bölümü ve 24 bilimsel makalesi mevcuttur. Hastalarını Acıbadem Maslak Hastanesi'nde kabul etmektedir.

Contact

Email
Gokhan.Karademir@acibadem.edu.tr
Web Page
www.gokhankarademir.com
Address
Darüşşafaka Büyükdere Caddesi No:40, 34457, Sarıyer