Genel Bilgiler

Biyografi

Dr. Serkan Şener, 1993 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 1999'da Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Acil Tıp Uzmanlığını almıştır.2004 yılında Ankara Bayındır Hastanesi'nde meslek hayatına başladıktan sonra 2005 yılından bu yana Acıbadem Sağlık Grubu'nda görevine devam etmektedir. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2010 yılında Yardımcı Doçent ve 2013 yılında Doçent ve 2019 yılında Profesör kadrosuna atanmıştır.


Dr. Şener, Türkiye Acil Tıp Derneği 6. ve 7. yönetim kurulu üyeliği ve acil servis standartları komisyon başkanlığı yapmıştır.


2004 yılında asteğmenliğini Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yaparken Genelkurmay Başkanlığı Sağlık Komutanlığı Ambulans Uçak Birimine bağlı 2 adet CASA tip ambulans uçak ile toplam 40 saat uçuş ve havadan hasta nakli yapmıştır.


2013-2016 yılları arasında Türk Hava Kurumu Gökçen Havacılık AŞ adına T.C. Sağlık Bakanlığı Helikopter Ambulans Operasyonu medikal koordinatör yardımcısı olarak görev yapmıştır.


Şu anda Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Acıbadem Ankara Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hekimi ve Mesul Müdür Yardımcısı görevlerini yürütmektedir.


Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kurum Bilgileri

Birim
Tıp Fakültesi
Bölüm
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
Ana Bilim Dalı
Acil Tıp Anabilim Dalı