About

Metrics

Publication

8

Citation (WoS)

12

Citation (Scopus)

10

Project

3
UN Sustainable Development Goals

"Acıbadem University Pediatrics Research Group"; 2019 yılında Dr. Serdar Beken, Dr. Saygın Abalı, Dr. Burcu Bulum ve Dr. Ayşe Korkmaz danışmanlığında kurulmuştur. 

Mezuniyet öncesi ve sonrası öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile ilk yılından çalışmalarına başlamış, sonrasında yurtdışı ve yurtiçi kongrelerde sözlü ve poster sunumları yapılmıştır. Öğrencilerimizden Alize Ay ve Ezgi Bülbül ALIS 2019 öğrenci kongresinde araştırmaları ile birincilik ödülünü paylaşmışlardır. 2021 yılında grubun "Early postnatal metabolic profile in neonates with different birth weight status: A pilot study. Front Pediatr 2021; 9:646860." ve "Neonatal problems and infancy growth of term SGA infants: does “SGA” definition need to be re-evaluated? Front Pediatr 2021; 9:660111." Başlıklı makaleleri basılmıştır. 

2021 yılında Dr. Burçin Beken danışman öğretim üyesi olarak gruba katılmıştır. Aynı yıl öğrencimiz Bengisu Karaköse EAACI (Avrupa Alerji ve Klinik İmmünoloji Akademisi) yıllık kongresi kongre katılım bursu kazanmış ve sözlü sunum yapmıştır. 2022 yılında Bengisu Karaköse ve Bora Çandır EACCI-2022 kongre katılım bursu kazanmış ve sözlü sunum yapmışlardır. Bengisu Karaköse aynı yıl European Society of Pediatric Research (ESPR) Roland R. Wauer bursu ile iki ay gözlemci doktor olarak “Oxford'da bulunmuştur. 

2022 yılında ACU Research Talks davetli konuşmacı olarak Pinar Gumus Balikcioglu davet edilmiştir ve Dr. Gümüş-Balıkçıoğlu “Novel Biomarkers of Insulin Resistance in Childhood Obesity and Type 2 Diabetes” başlıklı konuşmasını üniversitemiz kampüsünde yapmıştır. Duke Üniversitesi ile ortak çalışmalar planlanmıştır.