General Information

Biography

- 1978 yılında Ankara'da doğdu.

- 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce Tıp)'nden mezun oldu.

- 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Patoloji Anabilim Dalı'nda Patoloji ihtisasını tamamladı.

- İhtisası sırasında tez çalışmasını University of California, San Francisco'da (UCSF) TÜBİTAK BİDEM Yurtdışı doktora sırası araştırma burs desteği ile "Pilositik Astrositomlarda Kök Hücre Belirteçleri" üzerine yürüttü.

- 2009-2010 yılı arası Tarsus Devlet Hastanesi Patoloji Laboratuvarında devlet hizmet yükümlülüğünü gerçekleştirdi. Hizmeti bittikten hemen sonra 2010-2011 yıllarında TEV Orhan Birman Yurtdışı araştırma bursu desteği ile Mayo Clinic, Rochester'da "Neuropathology Research Fellowship"ini tamamladı ve Dokuz Eylül Üniversitesi'ne öğretim görevlisi olarak döndü.

- ABD'de bulunduğu dönemde 28 bölümde aktif eş-yazar olarak katkı sağladığı "Diagnostic Pathology- Neuropathology (Amirsys-Elsevier)" kitabı 2012 yılında basıldı.

- 2012-2018 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Patoloji Anabilim Dalı yanısıra İzmir Biyotıp Genom Merkezi Histopatoloji Birim sorumlusu olarak çalıştı.

- 2017 yılında doçentlik ünvanına hak kazandı.

- 2018 yılında Acıbadem Üniversitesi'nde görev yapmaya başladı. Patoloji Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olup, Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde çalışmaktadır.

- Nöropatoloji alanında cerrahi nöroonkoloji yanısıra nörodejeneratif ve nöromuskuler hastalıklar ile de ilgilenmektedir. Moleküler Patoloji laboratuvarının rutin işleyişi, yeni testlerin geliştirilmesi ve validasyonları süreçlerinde aktif rol almaktadır. Dr. Erşen Danyeli , Acıbadem Üniversitesi Beyin Tümörü Araştırma Grubu üyesidir. Güncel çalışma alanları arasında başta meningiyomlar olmak üzere beyin tümörleri patogenez ve biyobelirteçleri, hipofiz tümörleri yer almaktadır. 

Institutional Information

Unit
School of Medicine
Department
Departmant of Surgecal Sciences
Program
Pathology

Contact